Članki in enciklopedije

Olje iz moringe (Moringa oleifera)

Olje iz moringe (Moringa oleifera)

Olje iz moringe (Moringa oleifera)

Olje iz moringe je primerno za nego zrele kože, saj deluje proti staranju kože. Oskrbi jo z vsemi potrebnimi maščobnimi kislinami. Spoznajte olje moringe in si preberite celoten opis...

Opis

Olje iz moringe

Olje iz moringe se pridobiva iz:

Ime rastline:

Moringa

Latinsko ime rastline:

Moringa oleifera

Druga imena za olje:

 /

 

Splošni opis rastline in postopek pridelave:

Moringa je drevo, ki izvira iz Himalaje. Gre za hitrorastoče in listopadno drevo, ki lahko v višino zraste od 10 do 12 metrov. Prepoznamo ga po lubju belo-sive barve. Mladi poganjki imajo belo ali zeleno obarvano dlakasto lubje. Cvetovi so dišeči, sestavljeni iz večjega števila belo ali rumeno obarvanih cvetnih listov. Rastejo na vitkih in dlakavih steblih. Plod je viseča, rjavkasto obarvana kapsula, ki vsebuje okrogla semena temno rjave barve s premerom 1 centimeter.

Olje iz moringe je pridobljeno iz semen rastline in sicer s postopkom hladnega stiskanja ali ekstrakcije s topilom. Kvalitetno moringovo olje je brez konzervansov in umetnih snovi – je 100% čisto in naravno. Pred nakupom olja se prepričamo, da olje ni parafinsko destilirano ali kemično ekstrahirano, saj gre v tem primeru za uporabo zavrženih ostankov semen, ki ostanejo po hladnem stiskanju. Za pridelavo kvalitetnega olja iz moringe je namreč potrebno uporabiti samo najboljša semena moringe.

Semena moringe vsebujejo kar 40% olja, ki ima zanimivo sestavo. Vsebuje oleinsko kislino, ki je kombinirana z dolgoverižnimi maščobnimi kislinami.

 

Uporaba olja:

Olje iz moringe je primerno za nego zrele kože, saj deluje proti staranju kože. Oskrbi jo z maščobnimi kislinami, kot so palmitolna, oleinska in linolna kislina, z nenasičenimi maščobnimi kislinami ter vitaminoma A in E. Deluje antioksidativno in kožo navlaži. Ima tudi bogate negovalne lastnosti, zaradi katerih se pogosto uporablja pri pripravi izdelkov za nego kože.

Pomaga nam pri pomirjanju pikov žuželk, pri opeklinah, bradavicah in različnih kožnih izpuščajih.

Ker olje spodbuja pretok krvi na poškodovano območje, ga lahko uporabljamo pri poškodbah kože in tako pospešimo celjenje ran.

 

Recepti:

Za pripravo moringinega masla za nego kože potrebujemo:

  • ¾ skodelice surovega karitejevega masla,
  • 3 ½ žlice hladno stiskanega olja iz moringe,
  • 1 žličko gela aloe vere,
  • ½ žličke olja ali 1 kapsulo vitamina E.

 

Pričnemo s taljenjem karitejevega masla na nizki temperaturi. Ko se maslo ohladi, mu dodamo tudi druge sestavine. Pripravljeno maslo prelijemo v posodico s pokrovom, ki jo postavimo v hladilnik za približno 15 minut. Za nego kože ga lahko uporabljamo vsak dan.

 

Ali ste vedeli? Novejša dognanja:

Redna uporaba olja iz moringe na laseh lahko naše lase okrepi, zaradi česar bodo lepi, močni in zdravi. Oskrbi jih namreč z vsemi potrebnimi vitamini in minerali in jih tako nahrani od znotraj navzven.

Copyright © 2012 - 2024 | Be Healthy d.o.o.